U V. osnovnoj školi Varaždin od 4. do 10. listopada 2024. godine, mali i veliki svemirci obilježili su Svjetski tjedan svemira nizom zabavnih i edukativnih aktivnosti.

Učenici su uživali u raznim predavanjima o svemiru i klimatskim promjenama, pokusima koji su im pokazali kako funkcionira efekt staklenika, te kreativnim radionicama poput izrade digitalnih plakata i modela kometa i okoliša.Timske igre, kao što su svemirski hokej i planetarni metoboj, probudile su natjecateljski duh, a svi smo se opustili uz projekciju filma “Moj dida je pao s Marsa”.

Tijekom cijelog tjedna nije nedostajalo ni slatkih zalogaja, grickalica i svemirskih poslastica što je ovaj galaktički tjedan prepun druženja i novih znanja učinilo još sjajnijim.

Opširnije o provedenom projektu pročitajte na poveznici, a fotografije promotrite u našoj fotogaleriji.