MAT liga je ekipno matematičko natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola. Nastala je s ciljem popularizacije matematike, veće motivacije učenika i njihovih mentora te poticanja zajedništva i timskog rada. Program je dobio verifikaciju Ministarstva znanosti i obrazovanja te potporu Hrvatskog matematičkog društva.

Ekipa se sastoji od dva člana iste generacije iz iste škole. Natjecanje parova odvija se u 16 navedenih kategorija. U svim kategorijama osnovnih škola bodovi osvojeni po kolima zbrajaju se, a nakon provedenih četiri kola, deset prvoplasiranih ekipa ostvaruje pravo nastupa u Finalu.

Ove školske godine V. osnovna škola Varaždin po drugi put sudjeluje na natjecanju. Prvo kolo održano je u utorak, 7. listopada 2024. Na njega se iz naše škole prijavilo devet ekipa. Uključili su se učenici trećih, četvrtih, petih, šestih, sedmih i osmih razreda.

O kvaliteti natjecanja govori činjenica da se na ovaj događaj prijavilo čak 9646 učenika iz 374 škole i 192 mjesta u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.

U pripremi i usmjeravanju ekipa sudjelovali su mentori Ljerka Stupar i Dora Korade (ekipa trećih razreda), Gordana Vaupotić i Željka Korade (ekipe četvrtih razreda), Elena Mikulić (ekipe petih i šestih razreda) te Martina Jembrih (ekipe sedmih i osmih razreda).

Čestitamo svim učenicima na trudu, timskom radu i borbi s logičkim zadacima. Nadamo se da je ovo tek početak jednog novog izazova, učenja i druženja!

Pogledajmo sastav naših ekipa i njihove rezultate nakon 1. kola!

Martina Jembrih

Više fotografija pogledajte u našoj fotogaleriji.