ŠKOLA ZA SVE!

Autor: Zoran Hercigonja, 1. 2. 2021.

I u našoj školi je 14. siječnja 2021. pokrenuta humanitarna akcija „Škola za sve“,  nastala kao odgovor na potres u Banovini i na temelju inicijativa pokrenutih na društvenim mrežama.

Cilj ove akcije bio je pomoći učenicima osnovnih škola pogođenih potresom u Sisačko-moslavačkoj županiji prikupljanjem donacija u vidu školskih torbi ili ruksaka s potrebnim osnovnim priborom za rad i učenje, kako bismo im pomogli na početku drugog polugodišta. Naša škola se povezala s OŠ Mato Lovrak iz Petrinje i sve opremljene školske torbe koje prikupimo biti će usmjerene prema njihovim učenicima.

U ovaj su se projekt mogli uključiti učenici svih razreda ovisno o svojim mogućnostima, interesima i željama. Neki učenici su se uključili donošenjem torbi, neki školskog pribora, a neki malim novčanim donacijama. Cilj nije bio samo donošenje stvari i predmeta, nego i razvijanje empatije te razrednog zajedništva. Nakon što su prikupljene stvari, učenici su uz pomoć svojih razrednika i ostalih učitelja pakirali školske torbe ovisno o spolu i dobi djeteta kojima je torba bila namijenjena. Uz pribor, učenici su u torbe stavljali i poruke podrške koje su prethodno napisali.

Učiteljice četvrtih razreda, Željka Korade i Gordana Vaupotić, su u dogovoru sa svojim učenicima i njihovom roditeljima odlučile donirati i televizor koji su dobili zahvaljujući sudjelovanju na prošlogodišnjem natječaju "Plodovi jeseni vu Varaždinu na placu". U školi su prikupljane i novčane donacije djelatnika za navedenu školu. Prikupljena sredstva i televizor škola će upotrijebit  za opremanje svoje područne školske knjižnice!

Zahvaljujemo svim učenicima i roditeljima na ukazanoj dobroj volji i uključenosti u humanitarnu akciju!

Koordinatorice aktivnosti humanitarne akcije: Martina Jembrih, Dubravka Novak

Martina Jembrih, učiteljica matematike