NA PONOS V. OSNOVNE ŠKOLE VARAŽDIN - Čeka nas svijetla budućnost

Autor: Zoran Hercigonja, 15. 4. 2021.

Klara Čanadi i Ivna Cepernić, učenice 4. razreda V. osnovne škole Varaždin jučer su poslijepodne samoinicijativno čistile dječje igralište na Banfici prepunoj razbacanog smeća. Iako su već više puta sakupljale smeće naših neodgovornih građana, jučer su prvi puta i nagrađene dvjema čokoladna koje su im poklonile zahvalne sugrađanke. Zahvaljujući ovakvom mladom naraštaju nadajmo se da će nam grad u budućnosti biti lijep kao i uvijek i nadasve čist.
Učenice su pohvaljene od razrednice i ravnatelja u školi te će biti i nagrađene.
Razrednica Gordana Vaupotić

Tekst koi je dobila razrednica:

"Uciteljice javljam Vam se da prenesete kolegici Gordani pohvale za dvije njene učenice. Tu kod moje livade je cijelo jutro vjetar raznosil papire koje je netko neodgovorno ostavil kraj spremnika. Ujutro ja isla dio pokupiti, a kasnije je bilo jos 3 put gore i bas sam htjela sad nakon Zooma, no mama me pozvala na prozor da pogledam kak 2 djevojčice već čiste. Onda sam ju poslala s čokoladom van da ih pohvali i nagradi pa je saznala da su učenice 4. razreda V. osnovne, da im je učiteljica Gordana, jedna se sigurno zove Klara, za drugu mama misli da je dobro čula da se zove Irma. Petnaestak su minuta po cijeloj livadi skupljale papire i bacale ih zatim u kante. Mislim da zasluzuju pohvalu u razredu ili na neki nacin u skoli, kolko sam vidjela s prozora i same su snimale mobitelom pa ne znam dal su negdje na drustvenim mrezama objavile svoju akciju, no bilo je jako lijepo vidjeti i mislim da bi među njihovim vršnjacima to bilo super sad uoči Dana planeta Zemlje pohvaliti."