UČENICI I DJELATNICI V.OŠ OBILJEŽILI "DAN RUŽIČASTIH MAJICA"

Autor: Zoran Hercigonja, 25. 2. 2021.

U holu V. osnovne škole Varaždin učenici i razrednica 3. b i učitelji informatike su postavili izložbu  povodom obilježavanja nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja 24. 2. Osim poruka koje su učenici napisali, učitelji informatike su se potrudili izraditi QR kodove preko kojih učenici sa svojim pametnim mobitelima mogu pronaći tekstove koji imaju za cilj senzibilizirati i poučiti učenike različitim oblicima nasilja te načinima reagiranja i (samo)zaštite.
Učitelji i učiteljice su 23. 2. odslušali predavanje s temom "Školskim zvonom protiv nasilja". Voditelji  Renata Sever, dipl. soc. radnica i Teodor Sabolić, mag . soc. rada.  govorili su o zakonskom okviru mjera za zaštitu djece i zaštite od nasilja u obitelji. Iznijeli su praktične primjere slučajeva te dali preporuke kako razgovarati s roditeljima i kako razgovarati s djecom za koju pretpostavimo da su ugrožena.
Svi preventivni programi  održani su u svrhu poticanja pozitivnog i zdravog razvoja učenika V. osnovne škole Varaždin.