PAKET ZA TEBE – DIJETE ZA DIJETE

Autor: Zoran Hercigonja, 11. 2. 2021.

U našoj školi je 14. siječnja 2021. pokrenuta humanitarna akcija „Škola za sve“. Nastala je kao odgovor na potres u Banovini i na temelju inicijativa pokrenutih na društvenim mrežama.

Učenici naše škole su čak 65 školskih torbi opremili s cjelokupnim školskim priborom. Možemo reći da su svaka četiri učenika naše škole opremila po jednu školsku torbu.

Paralelno s tom akcijom, pokrenuta je i humanitarna akcija „Paket za tebe – dijete za dijete“. Ideja je da svako dijete ili grupa djece pripremi paket veličine kutije cipela koji će sadržavati neke sitnicu koja bi razveselila dijete njihovih godina. Učenici su poklanjali igračke, dječji higijenski pribor, pribor za školu, knjige, dječje časopise, slatkiše, društvene igre... U pakete su priložene i poruke prijateljstva i podrške koje su napisali učenici koji su slagali paket. Neki učenici su ostavili i svoje kontakt podatke ukoliko se učenici kojima su paketi namijenjeni žele povezati s njima i ostati u daljnjem kontaktu.

Kutije su zapakirane u ukrasni papir. Na njima je naznačeno ime akcije, kao i dob i spol djeteta kojima je paket namijenjen.

U ovaj su se projekt mogli uključiti učenici svih razreda ovisno o svojim mogućnostima, interesima i željama. Cilj ove akcije nije bio samo donošenje stvari i predmeta, nego i razvijanje suosjećanja, prosocijalnog ponašanja te razrednog zajedništva.

Paketi su bili namijenjeni učenicima OŠ Mato Lovrak u Petrinji koje smo već opskrbili sa školskim torbama. S obzirom na situaciju, ta škola je odlučila te pakete pokloniti učenicima druge osnovne škole iz Petrinje koji će privremeno koristiti njihove prostorije jer su u potresu ostali bez škole. I sama u teškoj situaciji, OŠ Mato Lovrak, prepustila je ovu donaciju potrebitijima čime je pokazala da i u izrazito  teškim vremenima ljudi mogu doista biti ljudi i za ljude.

Zahvaljujemo svim učenicima i roditeljima na ukazanoj dobroj volji i uključenosti u humanitarnu akciju!

Koordinatorice aktivnosti humanitarne akcije: Martina Jembrih, Dubravka Novak

Martina Jembrih, uč. matematike